Často kladené otázky

Chcete sa o službe Super Sused dozvedieť viac? Prečítajte si najčastejšie otázky našich zákazníkov.

Zháňam Super Suseda

 • Super Sused je webový portál slúžiaci k prepojeniu ponuky a dopytu domácich prác a drobných pomocných prác medzi susedmi.
 • K tomu, aby ste si mohli objednať služby prostredníctvom SuperSused.sk, je potrebná registrácia na našej stránke a vytvorenie si vlastného profilu. Registrácia je zadarmo. Následne zadáte do systému svoje požiadavky na práce / služby, s ktorými potrebujete pomôcť.
 • Zadajte svoju požiadavku, kde popíšete, čo od dodávateľa potrebujete. Vyberte si ponuku, ktorá Vám najviac vyhovuje. Za službu vopred zaplatíte k nám do úschovy. Peniaze uschováme až do tej doby, než bude práca zrealizovaná a vy budete s jej výsledkom spokojný. Garantujeme Vám, že ak nebudete spokojný, peniaze Vám vrátime.
 • Super Sused garantuje bezpečnosť pre svojich dodávateľov i zákazníkov. Preto sú peniaze za služby u nás po celý čas v úschove. Zákazník má tak istotu, že v prípade nezrealizovania práce podľa dohodnutých podmienok, mu peniaze vrátime. Realizátor zas má istotu, že za dobrú prácu dostane zaslúženú dohodnutú odmenu.
 • Vo chvíli, keď si zákazník od dodávateľa objedná službu, peniaze za ňu posiela k nám do úschovy. Tie budú dodávateľovi vyplatené až po zrealizovaní práce a obojstrannom potvrdení, že práca bola vykonaná v poriadku, včas a podľa dohodnutých podmienok.
 • SuperSused.sk garantuje, že peniaze za vykonanú prácu budú uschované v bezpečí počas celej doby realizácie. Po dokončení a odsúhlasení, že práca prebehla v poriadku, automaticky vyplatíme Super Suseda, ktorý prácu realizoval. Garantujeme Vám, že ak nebudete spokojný, peniaze za zákazku Vám vrátime. Nezabudnite Super Suseda po zrealizovaní práce ohodnotiť, pomôžete tak ďalším zákazníkom.
 • Hodnotenie kvality je obojstranné. Dodávateľa hodnotia zákazníci príslušným počtom hviezdičiek vždy po dokončení objednávky. Čím lepšie hodnotenie dodávateľ dostane, tým má väčšiu šancu získať ďalších zákazníkov. Vysoké hodnotenie si udrží a zlepšuje tým, že dodrží podmienky dodania služby, na ktorých sa so zákazníkom dohodol. Hodnotiť je možné výnimočne aj pred vykonaním práce, a to v prípade, že dodávateľ svoju prácu nezrealizuje. Negatívne hodnotenie ho v takom prípade zo strany zákazníka neminie. Svoju spokojnosť s prácou pre zákazníka hodnotí aj dodávateľ. Hodnotiť môže zákazníkov prístup, dodržanie dohodnutých podmienok a pod.
 • SuperSused.sk si uchováva databázu registrovaných dodávateľov. Dodávatelia, s ktorými sú zákazníci nespokojní, alebo nepracujú kvalitne a sú nespoľahliví, nemajú na stránkach Super Suseda miesto.

 • SuperSused.sk garantuje svojim zákazníkom a dodávateľom ochranu osobných údajov. Kontakty ako telefónne čísla, emailové adresy či iné kontakty sú poskytnuté obom stranám až po dohodnutí zákazky a po zaplatení ceny za prácu k nám do úschovy. Uschovaním ceny za zákazku môžeme garantovať, že dodávateľ dostane za svoju kvalitnú prácu zaplatené a zákazník sa môže spoľahnúť, že ak nastanú problémy, vyriešime ich alebo mu peniaze vrátime. Viac informácií nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach.
 • Prvá komunikácia prebieha pod zadanou požiadavkou od zákazníka. Dodávateľ reaguje v diskusii pod inzerátom. Po vzájomnej dohode o vykonaní práce sa komunikácia medzi dodávateľom a zákazníkom môže presunúť do vnútornej pošty. Tam dostanú obe strany priestor ujasniť si detaily objednávky, termíny, otázky, ktoré sa môžu vyskytnúť. Poskytovanie kontaktných údajov je zakázané, tie sú obom stranám k dispozícii až po uzavretí obchodu, tzn. po prijatí platby na účet.
 • Váš profil (bez zverejnených osobných údajov) môžu vidieť všetci návštevníci portálu. Reagovať na ponuku / dopyt však môžu len registrovaní užívatelia.
 • SuperSused.sk ponúka zákazníkom prostredníctvom zaregistrovaných dodávateľov pomoc s bežnými domácimi prácami, napríklad upratovanie bytu / domu, vypratanie garáže či pivnice, umývanie okien alebo varenie. Pomôže s vodovodnými kohútikmi, výmenou zámku, opravou svetla či navŕtaním poličky. Okolo domu pokosí trávnik, umyje auto, naštiepa drevo, vyčistí bazén ... skrátka všetko, na čo vy nemáte čas, chuť alebo na to jednoducho nestačíte. Svoju pomoc najčastejšie poskytujú zákazníkom bežní ľudia - susedia, ale aj firmy.
 • Momentálne nie je možné meniť objednávku, ktorá už bola potvrdená. Môžete nám ale napísať na pomoc@supersused.sk a spoločne problém vyriešime.
 • Ak nie ste s prácou dodávateľa spokojný alebo nesplnil dohodnuté podmienky, je nutné ihneď kontaktovať naše zákaznícke centrum a problém popísať. Vyplňte aj hodnotenia dodávateľa vo svojej objednávke a všetko si prosím riadne zdokumentujte (foto / video / audio). Rovnakým spôsobom sa proti výhradám môže brániť aj dodávateľ. Je potrebné, aby informoval tím SuperSused.sk o nezrovnalostiach a zdokumentoval si vykonanú prácu. SuperSused.sk v takej situácii vystupuje ako ombudsman, ktorý zaistí odborné posúdenie Vašej reklamácie a na základe dokumentácie určí, či boli dohodnuté podmienky dodržané alebo nie.

Som Super Sused

 • Super Sused je webový portál slúžiaci k prepojeniu ponuky a dopytu domácich prác a drobných pomocných prác medzi susedmi.
 • Zákazníci, ktorí potrebujú pomoc s domácimi prácami a opravami zadajú svoju zákazku zadarmo priamo na stránke SuperSused.sk. Všetci Super Susedia, ktorí v profile vyplnili, že tento typ práce vedia zrealizovať, sú o zákazke automaticky informovaní. Zo zadaných ponúk si zákazník vyberie tú, ktorá mu najviac vyhovuje. Cenu za službu zaplatí zákazník pred realizáciou k nám do úschovy - Super Suseda vyplatíme až po tom, ako zákazník potvrdí, že je spokojný.
 • Zaregistrujte sa na našej stránke, vytvorte si svoj profil a uveďte, s ktorými prácami chcete zákazníkom pomáhať a v ktorých lokalitách. Automaticky vás upozorníme na všetky nové zákazky, ktoré v týchto kategóriách pribudnú. Sami sa rozhodnete, na ktorú zo zákaziek dáte ponuku.
 • Ako Super Sused máte istotu, že za práce, ktoré si zákazník objednal a vy ich kvalitne zrealizujete, dostanete zaplatené. Stačí, ak prácu zrealizujete tak, ako ste sa dohodli so zákazníkom - teda kvalitne, včas a podľa dohodnutých podmienok. Peniaze za zákazku vám vyplatíme hneď, ako zákazník potvrdí, že práca prebehla v poriadku.
 • SuperSused.sk garantuje, že peniaze za vykonanú prácu budú uschované v bezpečí počas celej doby realizácie. Po dokončení a odsúhlasení, že práca prebehla v poriadku, Vás automaticky ako Super Suseda vyplatíme. Po každej objednávke budete za vykonanú prácu ohodnotený a Váš kredit medzi zákazníkmi sa tak bude zvyšovať. Čím vyššie hodnotenie získate, tým viac zákazníkov sa v budúcnosti rozhodne s Vami spolupracovať. Počet zákazníkov na stránke SuperSused.sk rastie každým dňom a preto je výhodné byť registrovaný. Svojou kvalitne odvedenou prácou si tu môžete rýchlo rozšíriť pole pôsobnosti a vytvoriť obsiahly zoznam zákazníkov, ktorí si vaše služby môžu opakovane objednávať a my vám slúžime ako garant, že za svoje služby budete mať zaplatené všetko, na čom ste sa dohodli.
 • Hodnotenie kvality je obojstranné. Dodávateľa hodnotia zákazníci príslušným počtom hviezdičiek vždy po dokončení objednávky. Čím lepšie hodnotenie dodávateľ dostane, tým má väčšiu šancu získať ďalších zákazníkov. Vysoké hodnotenie si udrží a zlepšuje tým, že dodrží podmienky dodania služby, na ktorých sa so zákazníkom dohodol. Hodnotiť je možné výnimočne aj pred vykonaním práce, a to v prípade, že dodávateľ svoju prácu nezrealizuje. Negatívne hodnotenie ho v takom prípade zo strany zákazníka neminie. Svoju spokojnosť s prácou pre zákazníka hodnotí aj dodávateľ. Hodnotiť môže zákazníkov prístup, dodržanie dohodnutých podmienok a pod.
 • Stránka SuperSused.sk nekontroluje dodávateľov, či spĺňajú všetky oprávnenia na výkon činnosti. Nepotrebujete žiadne oprávnenie. Ak však prekročíte zákonom stanovený limit výšky zárobku, informujte sa, akým spôsobom ste povinný svoj príjem zdaniť. V rámci legislatívy existuje niekoľko možností (podľa toho či ste nezamestnaný, zamestnaný, na materskej dovolenke, študent, dôchodca, invalidný dôchodca, ...)
 • Aby ste získali viac zákazníkov, odporúčame vám vyplniť si čo najviac svoj profil. Čím viac informácií o vás budú zákazníci mať (kto ste, čomu sa venujete, aké sú vaše skúsenosti), tým viac sa zvýšia vaše šance získavať nových klientov. Ďalšou podmienkou je kvalita práce. Dodržujte všetko, čo ste zákazníkovi sľúbili, odvádzajte kvalitnú prácu a včas. Budete dostávať pozitívne hodnotenie a tým si upevníte miesto v rebríčku top dodávateľov. Zákazníkov bude pribúdať a vy si postupne rozšírite svoju klientelu.
 • SuperSused.sk si uchováva databázu registrovaných dodávateľov. Dodávatelia, s ktorými sú zákazníci nespokojní, alebo nepracujú kvalitne a sú nespoľahliví, nemajú na stránkach Super Suseda miesto.

 • Dodávateľ si v profile vyplní číslo účtu, kam mu budú zasielané peniaze za vykonanú prácu. Peniaze sú posielané bez poplatku len na bankové účty v Slovenskej republike. Účty zahraničných bánk budú spoplatnené podľa sadzobníka spoločnosti Fio banka, a.s.

   

  Peniaze na účet dodávateľa odosiela SuperSused.sk zo svojej úschovy až po tom, čo bola objednávka zrealizovaná a odsúhlasená zákazníkom aj dodávateľom. Ak dodávateľ nedodá službu v požadovanej kvalite, ako bolo dohodnuté, môže byť jeho odmena znížená. Dodávateľ má však istotu, že za objednané a kvalitne dodané práce dostane zaplatené. Zo zrealiozvaných zákaziek uhrádza dodávateľ províziu pre SuperSused.sk vo výške 15 %.

 • SuperSused.sk garantuje svojim zákazníkom a dodávateľom ochranu osobných údajov. Kontakty ako telefónne čísla, emailové adresy či iné kontakty sú poskytnuté obom stranám až po dohodnutí zákazky a po zaplatení ceny za prácu k nám do úschovy. Uschovaním ceny za zákazku môžeme garantovať, že dodávateľ dostane za svoju kvalitnú prácu zaplatené a zákazník sa môže spoľahnúť, že ak nastanú problémy, vyriešime ich alebo mu peniaze vrátime. Viac informácií nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach.
 • Inzeráty zákazníkov sú automaticky nastavené na 2 týždne, maximálne jeden mesiac. V prípade potreby môže byť termín skrátený / predĺžený zákazníkom.
 • Prvá komunikácia prebieha pod zadanou požiadavkou od zákazníka. Dodávateľ reaguje v diskusii pod inzerátom. Po vzájomnej dohode o vykonaní práce sa komunikácia medzi dodávateľom a zákazníkom môže presunúť do vnútornej pošty. Tam dostanú obe strany priestor ujasniť si detaily objednávky, termíny, otázky, ktoré sa môžu vyskytnúť. Poskytovanie kontaktných údajov je zakázané, tie sú obom stranám k dispozícii až po uzavretí obchodu, tzn. po prijatí platby na účet.
 • Váš profil (bez zverejnených osobných údajov) môžu vidieť všetci návštevníci portálu. Reagovať na ponuku / dopyt však môžu len registrovaní užívatelia.
 • Pri registrácii a nastavení si svojho profilu si dodávateľ môže nastaviť tzv. e-mail notifikáciu. Vyselektuje si oblasti, ktoré ho zaujímajú, a aj lokalitu, kde by chcel svoje služby ponúkať. V prípade, že sa na stránke objaví zákazka, ktorá by ho mohla zaujímať, príde mu upozornenie a po kliknutí na avizovaný odkaz je dodávateľ automaticky prihlásený a môže na zákazku ihneď reagovať. Táto služba ponúka dodávateľom byť neustále v obraze a dostávajú tak možnosť rozširovať si okruh zákazníkov a zvyšovať svoj zárobok.

Nenašli ste odpoveď, ktorú hľadáte? Napíšte nám, veľmi radi odpovieme na každú Vašu otázku.